מונטיסורי


כשרוח השיטה המונטסורית פוגשת את JJFAMILY

במרכזה של השיטה המונטסורית, נמצאים הילד ההבנה כי התשוקה ללמידה היא טבעית, וכל מה שיש לעשות הוא לכוון את הילד לגילוי הסקרנות שבו ותחומי העניין והכישורים הייחודיים שיש לו. משום כך, לא קיים בשיטה הזאת סטנדרט לימודי כללי, הכתבה של טכניקה, תחרות, מדדים, דרך אחת להשגת ידע או מסגרת אחידה אליה יש להתאים את הילדים. תפקיד המבוגר הוא הכוונה והנחייה תוך הקשבה מלאה, ראיית הילד ויצירת גירויים התואמים את אופיו.
מכיוון שכך, יאופיינו המסגרות הפועלות ברוח השיטה המונטסורית, בקבוצות עבודה קטנות ובתוכן - עבודה עצמאית של הילד, תוך שהמבוגרים מפעילים התבוננות, הקשבה, הכוונה עדינה ודגשים לימודיים המסייעים למיצוי הפוטנציאל הגלום בכל ילד.
המדריכים המוסמכים ב-JJFAMILY, עובדים עם הילדים על פי עקרונות השיטה, מאפשרים חופש נרחב ועצמאות במסגרת הגבולות. יחד איתם, אנחנו נהנות לראות מעת לעת, שגם תוך כדי עמידת ראש אפשר ללמוד אנגלית, ושאת יסודות החשבון אפשר להטמיע בקלות גם כששוכבים בנינוחות על הגב.
המדד שאליו מכוונים ב JJFAMILY לעולם לא יהיה התפתחות מוקדמת או הישגיות לשמה, אלא הקניית כלים של חקר וחוויה שיאפשרו לילדים לשגשג בכל מקום ומסגרת. את רוח השיטה המונטסורית תפגשו אצלינו בכל מקום, ובאופן מיוחד בפעילות 'גן עם אמא' ובחוגי אחר הצהריים.
מונטיסורי